Nokia efsanesi geri dönüyor

nokia-efsanesi-geri-donuyor.jpg

Dünyada bir döneme damga vuran Nokia efsanesi mobil pazara geri dönüyor. Sağlam ve kaliteden ödün vermeyen telefonları ve tabii ki “Nokia connecting people” sloganıyla zihnimizde derin bir iz bırakan Nokia’nın mobil pazara geri dönme planları şirketin bir numaralı isminden geldi.

Alman “Manager Magazin” dergisine bir röportaj veren Nokia CEO’su Rajeev Suri 2016’da akıllı telefon pazarına geri dönmeyi planladıklarını açıkladı. Cihazlar ve servisler birimi ile lisans ve patent haklarını 2013 yılında 7.2 milyar dolar karşılığında Microsoft’a satan Nokia’nın yapılan anlaşma gereği 2016 yılına kadar Nokia ismini taşıyan bir telefon duyuramıyor.

Finlandiya merkezli üretici satış işlemi sonrası, Android tabanlı Nokia N1 tabletin duyurusunu gerçekleştirse de, cihaz Foxcoonn tarafından üretildi.

Nokia’nın 2016 yılında duyurması planlanan telefon ya da telefonlar büyük olasılıkla Android işletim sistemli olacak. Nokia CEO’su Rajeev Suri, telefon üretimi için uygun iş ortakları aradıklarını ifade ederken, Nokia markasının lisanslanabileceği bilgisini de verdi. Tabii Nokia ismini kullanmak isteyen firmaların ortaya çıkardıkları ürünün kalitesi lisanslama işleminde bir numaralı etken olacak.

scroll to top