HarmonyOS 4.0, Huawei’den otomobillere yönelik devrim niteliğinde bir adım olacak

Çok kullanıcılı yeniliklerle dolu işletim sistemi bu sonbaharda geliyor

YAZILIM Hit: 227 / Yorum: 0 / 24 Nisan 2023 04:25
HarmonyOS 4.0, Huawei’den otomobillere yönelik devrim niteliğinde bir adım olacak
-A +A

Huawei, pazar günü, HarmonyOS 4.0 işletim sisteminin bu sonbaharda dağıtıma çıkacağını resmi olarak doğruladı. Bu yeni sürüm, akıllı otomobiller de dahil olmak üzere tüm platformlar için bir dizi yeni yetenek sunacak.

2023 Huawei Akıllı Otomobil Çözümleri Konferansı’nda, Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Yu Chengdong ve Yatırım İnceleme Kurulu Direktörü’nün verdiği bilgilere göre, HarmonyOS 4.0 işletim sistemi, akıllı otomobil şirketlerinin HarmonyOS kokpitli yeni araçlar geliştirmelerine büyük kolaylık sağlayacak.

HarmonyOS 4.0’ın bu sonbaharda piyasaya sürülmesiyle, otomobil endüstrisine yönelik bir dizi yenilik getirecek. Yeni HarmonyOS, otomobiller için çok kişili, çok cihazlı, çok ekranlı ve çok sesli alan kabiliyetleri sunacak. Şu anda altı sesli alan ve ses konumlandırma desteği sağlamaktadır.

Yu Chengdong, HarmonyOS 4.0’ın göz izleme ve göz durumu tanıma sistemlerini de içereceğini belirtti. Yazılım, çok ekranlı, çok kanallı çift yönlü akış ve çok ekranlı çapraz cihaz projeleri gibi kabiliyetlerle donatılacak. Bu özellikler, HarmonyOS 2.0 ve HarmonyOS 3.0’da bulunmamaktadır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2012 Teknolojide.net tüm hakları saklıdır Haber Yazılımı Haber Scripti