Asus’un yeni oyun bilgisayarı satışa çıktı

Asus, Los Angeles’ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES 2019’da son teknoloji yeni bilgisayar modellerini duyurdu. Oyunculara özel olarak geliştirilen ROG Serisi’nin yeni üyesi ROG Zephyrus S GX701, sıra dışı tasarımı ve son teknoloji donanım özellikleriyle satışa çıktı. İnce ekran çerçeveleri sayesinde beklenenden çok daha az yer kaplayan kompakt bilgisayar, 17.3 inçlik büyük ekranıyla oyuncuların yeni yol arkadaşı olmayı amaçlıyor. Masaüstü bilgisayar performansına rakip olma iddiasıyla gelen S GX701, yeni nesil işlemcisi, ekran kartı ve özel soğutma sistemiyle bu beklentileri artırıyor.

Çantada taşınabilen oyun canavarı

ROG Zephyrus S GX701, sıra dışı klavye tasarımıyla daha ilk bakışta rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarıyor. Standart bir dizüstü bilgisayardan çok daha farklı bir klavye konumlandırmasına sahip olan modelde klavye, bilgisayarın alt bölümünün tamamını kaplamak yerine ön tarafta bulunuyor. Arkada oluşan büyük boşluk ise özel olarak yukarı doğru kalkan klavye yapılandırması ile birlikte hava sirkülasyonunu maksimum seviyeye çıkararak bilgisayarın daha iyi soğutulmasını sağlıyor. Böylece oyunlar yüksek ayarlarda oynanırken ısınma sorunu minimuma iniyor.

Bilgisayar 8. Nesil Intel Core i7 işlemcisi ve NVIDIA GeForce 2080 ekran kartıyla yeni nesil oyunların çoğunu rahatlıkla oynatabiliyor. Kullanıcının yaptığı seçimlerle güç tüketimine ince ayar çekebildiği Zephyrus S GX701, pil ömrü konusunda da oyuncuları yarı yolda bırakmıyor. Geliştirilen Optimus teknolojisiyle birlikte bilgisayar oyun ve diğer profesyonel işlemler sırasında tam güçte, internette gezinme ve video izleme gibi basit işlerde ise tasarruf modunda çalışıyor. Otomatik olarak değişen bu ayarlar ayrıca manuel olarak da değiştirilebiliyor. Tüm bu özellikler, ROG Zephyrus S GX701’i çantada taşınabilen bir oyun canavarı haline getiriyor.

scroll to top