Logitech, video konferans sistemlerine Logitech GROUP ile yeni bir boyut kazandırıyor.

logitech-video-konferans-sistemlerine-logitech-group-ile-yeni-bir-boyut-kazandiriyor-.png

Logitech GROUP, 14 ile 20 kişilik gruplar için, isteğe bağlı olarak genişletilebilen mikrofonlarıyla duru bir ses ve yüksek çözünürlüklü HD kaliteye sahip video konferans özelliğiyle fark yaratıyor. Birkaç dakikada kolayca kurulabilen yapısıyla öne çıkan sistem; herhangi bir toplantı alanını çoklu kullanıma imkân tanıyan bir video paylaşım alanına dönüştürüyor. Logitech GROUP, ayrıca birleşik iletişim çözümleriyle de web ya da video konferans uygulamalarının aynı alandaki sistem yapılandırmasına olanak tanıyor.
                                                                                                                             
Kullanımı kolay ve düşük maliyetli yenilikçi çözümlerin, geleneksel çözümlerin asla ulaşamayacağı, hızla büyüyen yeni bir pazar yarattığını söyleyen Logitech Video Paylaşım Grubu Genel Müdürü Scott Wharton, Logitech’in ConferenceCam portföyüyle gelişen bu pazarda güçlü bir liderlik pozisyonuna sahip olduğunu iletti. Konuyla ilgili bilgi veren Wharton, “Bugüne dek, video uygulamalarıyla ortak çalışma imkânı arayanlar, amaca yönelik yüksek fiyatlı sistemleri yüklemek veya bir laptop etrafında bir araya gelmek arasında bir seçim yapmak zorunda kaldı. Çalışanların balık istifi gibi dizildiği bu sistem, kalitesiz bir deneyimle sonuçlandı. Logitech GROUP, geniş bir görüş alanına sahip büyük odalar için uygun fiyatlı optimize çözümler ve kristal berraklığında ses kalitesi sunuyor. Ayrıca hemen hemen her türlü UC veya video uyumlu yazılımla çalışıyor bu sistem. Kolay kullanımı sayesinde de IT desteği olmadan toplantıya başlama olanağı sağlıyor.” dedi.
 
 
Logitech GROUP

Logitech GROUP, keskin, net ve toplantıda herkes tarafından duyulabilecek kalitede ses sağlayan çift yönlü, şık bir hoparlöre sahip. Metal kasa akustik performansı artırmaya yardımcı olurken, mikrofon ve hoparlörü izole ederek yüksek ses kalitesi sağlıyor. Dört yönlü mikrofonlar, akustik yankı ve gürültü önleme teknolojisinin bir arada sunulması, katılımcılara gerçekçi bir konuşma olanağı sağlıyor. Konuşmalar, standart ekipman tabanın 6m uzaklığına kadar net bir şekilde duyuluyor. İsteğe bağlı ekstra mikrofonlarla ise büyük salonlar için aralığı 8,5m’ye kadar genişletilebiliyor. Aynı zamanda sesli çağrılar için, Bluetooth® özelliğiyle de mobil cihazlarla kullanılabiliyor.
 
Öte yandan 1080p Full HD video kalitesine sahip Logitech GRUP, konferansa katılanların ifadelerinin ve hareketlerinin açıkça görülmesini, 90 derecelik net görüş alanı ve titreme önleyici özellikleriyle de odadaki herkesin birbirini görmesini sağlıyor. Ayarlanabilir H.264 video kodlama sayesinde çok daha net bir görüntü elde ediliyor.10x kayıpsız HD zoom, katılımcıların yakın çekimlerle nesnelere ve akıllı tahtadaki içeriğe odaklanmasını kolaylaştırıyor.
 
Logitech GROUP, işletmelerin sertifikalı yazılım uygulamalarıyla dağıtılan işgücü arasındaki işbirliğini kolaylaştırmaya yardımcı oluyor. (Microsoft® Lync® 2013 için optimize edilen ürün,  Skype for Business, Cisco Jabber® ve WebEx® için sertifikalandırıldı.) Logitech Collaboration Programı üyeleriyle gelişmiş bir entegrasyon sağlarken, hemen hemen tüm video konferans platformlarıyla sorunsuz bir deneyim yaratıyor. Logitech GROUP, USB bağlantısı olan herhangi bir bilgisayarda kolayca çalışıyor. (PC, MAC® veya Chromebook™)

scroll to top