HarmonyOS 4.0, Huawei’den otomobillere yönelik devrim niteliğinde bir adım olacak

504.jpg

Huawei, pazar günü, HarmonyOS 4.0 işletim sisteminin bu sonbaharda dağıtıma çıkacağını resmi olarak doğruladı. Bu yeni sürüm, akıllı otomobiller de dahil olmak üzere tüm platformlar için bir dizi yeni yetenek sunacak.

2023 Huawei Akıllı Otomobil Çözümleri Konferansı’nda, Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Yu Chengdong ve Yatırım İnceleme Kurulu Direktörü’nün verdiği bilgilere göre, HarmonyOS 4.0 işletim sistemi, akıllı otomobil şirketlerinin HarmonyOS kokpitli yeni araçlar geliştirmelerine büyük kolaylık sağlayacak.

HarmonyOS 4.0’ın bu sonbaharda piyasaya sürülmesiyle, otomobil endüstrisine yönelik bir dizi yenilik getirecek. Yeni HarmonyOS, otomobiller için çok kişili, çok cihazlı, çok ekranlı ve çok sesli alan kabiliyetleri sunacak. Şu anda altı sesli alan ve ses konumlandırma desteği sağlamaktadır.

Yu Chengdong, HarmonyOS 4.0’ın göz izleme ve göz durumu tanıma sistemlerini de içereceğini belirtti. Yazılım, çok ekranlı, çok kanallı çift yönlü akış ve çok ekranlı çapraz cihaz projeleri gibi kabiliyetlerle donatılacak. Bu özellikler, HarmonyOS 2.0 ve HarmonyOS 3.0’da bulunmamaktadır.

scroll to top