OnePlus 2’de Snapdragon 810 kullanılacak

oneplus-2-de-snapdragon-810-kullanilacak.jpg

2014’ün en popüler telefonu olan OnePlus One’nın abisi OnePlus 2 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Temmuz ayında tanıtılması beklenen  cihazın üstün teknik özelliklere sahip olacağı ve bütçe dostu fiyattan satışa çıkacağı düşüncesi hakim.

Uzun zamandır gelen sızıntılar sonrası OnePlus 2’de kullanılacak işlemci netleşti. One Plus 2’nin reklam  niteliğindeki paylaşımında görülen işlemci Snapdragon810 oldu. Qualcomm Snapdragon 810’nun ısınma problemini bilmeyen kalmadı. Şirket hem donımsal hem de yazımdal bir çok iyileştirmede bulunsa da ısınma sorununu çözmüşe benzemiyor. OnePlus yetkilileri OnePlus 2’de kullanılacak Qualcomm Snapdragon 810’nun diğerlerinden farklı olacağı ve Oxygen OS ile tam uyumlu çalışarak daha az ısınacağı hakkında bilgiler verdiler.

OnePlus 2’de Qualcomm Snapdragon 810 işlemci dışında ayrıca 5.5 inç büyüklüğünde ve 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde bir ekran, 3GB RAM ve 13 megapiksel arka kamera özellikleri ile gelecek.

İlk olarak Çin’de kullanıcılarla buluşacak cihaz 320 dolar civarında fiyatla satışa sunulması bekleniyor. OnePlus 2 ÇiN dışında da satışa çıkacak.

scroll to top